Carporty samochodowe

Co to jest carport?

Carport to niewielka, otwarta budowla przeznaczona do ochrony samochodów przed warunkami atmosferycznymi. Może być wykonany z różnych materiałów, takich jak aluminium, drewno czy poliwęglan i może mieć różne kształty i rozmiary.
Carporty są często wybierane przez osoby, które nie mają możliwości postawienia garażu lub chcą zapewnić swoim samochodom dodatkową ochronę. Dzięki niemu samochód jest chroniony przed deszczem, śniegiem, słońcem i innymi warunkami atmosferycznymi, co może przedłużyć jego żywotność i zapobiec korozji!

Carport solarny - budowa wiat fotowoltaicznych i stacji ładowania

Czy carport jest dla mnie?

Carport samochodowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić swoim samochodom dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Przy wyborze carportu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze, należy zdecydować, jaki rodzaj carportu będzie najlepszy dla naszych potrzeb. Do wyboru mamy carporty metalowe, drewniane oraz z poliwęglanu. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc warto dokładnie zapoznać się z ich charakterystyką, aby wybrać najlepszy dla siebie.

Kolejną ważną kwestią jest materiał, z którego zostanie wykonany carport. Warto zwrócić uwagę na jego trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dobrym wyborem będzie carport wykonany z wysokiej jakości aluminium lub stali, które są odporne na korozję i zapewnią długotrwałą ochronę naszemu samochodowi.

Ważne jest także, aby carport był odpowiednio zabezpieczony przed wiatrem i deszczem. Sprawdź, czy posiada on wystarczająco mocne podpory i czy ma odpowiedni dach, który skutecznie chroni przed opadami!

Podsumowując, carport samochodowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić swoim samochodom dodatkową ochronę. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rodzaj, materiał oraz zabezpieczenia, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Jak aresit buduje carporty?

Jeśli chodzi o naszą firmę, to projektujemy carport głównie ze stali, aluminium i drewna! Tak, możesz być zdziwiony zwłaszcza jeśli obserwujesz nasze social media, że tam nie chwaliliśmy się caportami drewnianymi! Niektóre umowy są bardziej wiążące, inne mniej. Dlatego nie zawsze mamy możliwość zrobienia zdjęć naszych produktów i rozwiązań! Natomiast, zdarzało Nam się budować drewniane carporty. Nasze carporty fotowoltaiczne oprócz tego, że są zadaszone i pokryte panelami fotowoltaicznymi, produkują prąd!

 1. Własny system montażu
 2. Możliwość rozbudowy
 3. Integracja ze stacją ładowania
 4. Bezpieczeństwo

  Troszkę się nagłowiliśmy przy naszych systemach montażu paneli do carportu, ale mamy to! Nasz system działa, jest sprawdzony i innowacyjny i bezpieczny. Dzięki naszemu rozwiązaniu mamy pewność, że oddajmy w Twoje ręce produkt najwyższej klasy!
  Możesz mieć caport na 1, 2 lub 3 auta! To Ty wybierasz wariant swojego carportu!
  System Plug & Drive – banalne proste ładowanie auta bezpośrednio z fotowoltaiki!
  Moduły, które montujemy na mają podwyższoną wytrzymałość. W razie ekstremalnych zjawisk pogodowych zarwóno samochód jest bezpieczny jak i sama instalacja fotowoltaiczna.

  CARPORT jako optymalne wykorzystanie przestrzeni

  Problem wygospodarowania odpowiedniej ilości wolnego miejsca zdarza się często, gdy chcemy instalację gruntową. Znowu, odpowiedni kąt i ułożenie paneli na dachu też może być i często jest problematyczne. Dlatego carport może być odpowiedzią! Oprócz tego, że chronisz swój samochód, to również optymalnie wykorzystujesz przestrzeń!
  Wiaty z panelami PV zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Można je montować nad podjazdem. Co jest ciekawe, cała konstrukcja prezentuje się estetycznie.

  Czy warto zainwestować w carport?

  Inwestycja w fotowoltaikę, jak każde przedsięwzięcie, wymaga nakładów finansowych. Dlatego też, powinna być rentowna.
  Przed podjęciem ostatecznej decyzji i inwestycji w wiatę fotowoltaiczną, warto rozpatrzeć wszystkie za i przeciw.
  Wiata parinkgowa z panelami słonecznymi jest stosunkowo uniwersalnym rozwiązaniem.
  Może być wykorzystana do zadaszenia firmowego parkingu, prywatnego podjazdu, czy miejsca postojowego zlokalizowanego przy budynkach użyteczności publicznej. Poprzez swoją uniwersalność daje wiele możliwości zastosowania!

  Kiedy inwestycja w carport ma sens?

  Nasi klienci często decydują się na carport fotowoltaiczny wtedy, gdy dach nieruchomości ma skomplikowaną konstrukcję lub gdy uniemożliwia montaż wystarczającej ilości paneli fotowoltaicznych.
  Przykładem może być również dach o nadmiernym spadzie, lub zacieniony dach przez sąsiadujące budynki czy wysokie drzewa.
  Carport fotowoltaiczne są również świetnym rozwiązaniem gdy konstrukcja dachu czy budynek są w złym stanie technicznym. Z tego powodu nie spełniają wymagań pozwalających na montaż paneli PV.

  Zdarza się również, że powodem przemawiającym za wyborem wiaty fotowoltaicznej jest również brak możliwości montażu w odpowiednim kierunku względem stron świata na dachu lub na gruncie.

  Jak zbudować carport?

  Przed rozpoczęciem budowy należy zwrócić uwagę, na to że wiaty o powierzchni do 35 m2 mogą być stawiane bez pozwolenia na budowę! Zbudowanie wiaty fotowoltaicznej na działce obok domu, nie wymaga zgłaszania ani ubiegania się o pozwolenie na budowę. Dobrze jest określić zapotrzebowanie na energię fotowoltaiczną i wtedy dobrać moc instalacji fotowoltaicznej. Ważnym elementem podczas budowy carportu jest wybór materiałów z jakiego stworzona będzie wiata. Warto zaznaczyć, że taka konstrukcja narażona jest na ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne. Jako aresit.pl zalecamy budowę carportu ze stali ocynkowanej, dzięki czemu zapewnimy wysoką i bezobsługową jakość przez kilkadziesiąt lat! Zyskujemy bezobsługowe korzystanie z zadaszenia. Poza konstrukcją, odpowiednimi fundamentami, ważne są również same panele fotowoltaiczne i inwerter!

  Zbuduj swój carport!

  Jako Aresit możemy pomóc Ci przy wyborze carportu, oszacowaniu zapotrzebowania elektrycznego, zaprojektowaniu i zbudowaniu Twojego carportu. Dzięki wyborze wiaty fotowoltaicznej pomagasz Nam walczyć ze SMOGiem i zmieniasz naszą planetę na lepszą!

  Jeśli masz jakieś pytanie, zapraszamy do kontaktu!
  #stopsmog #smog #czystepowietrze #aresitoze #oze #odnawialneźródłaenergii

  Aresit, Zwyciężaj razem z Nami!