Powstanie i geneza

Od początku chcieliśmy stworzyć coś, co pozwoli Nam się z tym utożsamiać! Firma to tylko nazwa i niewiele mówi, czyż nie? Firmę tworzą ludzie, dlatego od początku chcemy abyś poznał nas, nasze podejście, nasze rozwiązania i pomysły. Dzięki temu od początku wiesz z kim masz do czynienia. A kim właściwie jesteśmy? Może zacznijmy od początku 🙂 Jesteśmy ARESIT!

Skąd firma? Skąd to wszystko?

Czynników, które złożyły się na powstanie firmy jest w sumie kilka. Odkąd pamiętam zawsze z Arkiem, budowaliśmy różne dziwne rzeczy, to jakieś klatki dla zwierząt, to murowaliśmy zamki, budowaliśmy tysiące domków na drzewie. Zapał do budowania i konstruowania dziwnych rzeczy – jak to niegdyś nazywałem, Arek miał od początku naszego dzieciństwa. Ja mu zawsze pomagałem, natomiast moje zainteresowania wędrowały w inne kierunki. On zawsze miał nowe pomysły na budowę czegoś nowego… Każdego dnia wymyślał Nam nowe budowle do stworzenia! Co ciekawe, termin był dość surrealistyczny – jeden dzień… Na szczęście dzisiaj jest inaczej, terminy są akceptowalne i trackery słoneczne budujemy w 3 do 4 tygodni! Tak mijały kolejne lata, Arek zainteresował się mechaniką, robotyką i mechatroniką. Na tym kierunku również skończył szkołę. W trakcie szkoły Nasz CEO, rozwijał swoje umiejętności uczęszczając na różne kursy – projektowania, spawania, czytał wiele książek biznesowych, słuchał audiobook’ów i podcast’ów. Nasze zainteresowania pokierowały nas w inne strony, Arek w kierunku technicznym, ja również w takim kierunku, jednak bardziej technologicznym – Informatyka. Podczas uczęszczania do szkoły Arek często angażował się w różne prace remontowo-budowlane, prace związane z automatyką bram, projektowaniem instalacji elektrycznych w domu, elektryką i energetyką. Podczas tych prac już uczył się zarządzać ludźmi! Ja więcej siedziałem przed komputerem i szlifowałem umiejętności twarde – programowanie, sieci komputerowe, projektowanie graficzne, język angielski. Oprócz tego również czytałem i słuchałem sporo treści na temat marketingu, social mediów i wiele, wiele innych tematów, które ułatwiają i przyśpieszają moją pracę! W międzyczasie razem uczyliśmy się pracy w teamie! Przez kilka lat graliśmy razem w zespole muzycznym!

Doświadczenia które nam pomogły

Dzięki temu, że mieliśmy wiele możliwości rozwoju, wiele opcji i szeroki horyzont, możemy cieszyć się tym gdzie dzisiaj jesteśmy! Wiele sytuacji, w zespole, w szkołach, w pracy zawodowej nauczyło nas rozmowy z ludźmi, aktywnego słuchania, empatii i zrozumienia potrzeb drugiego człowieka. Dzięki wielu rzeczom, których nie wymieniłem jesteśmy tutaj i tworzymy firmę ARESIT.

Nazwa firmy

Skąd się wzięła nazwa naszej firmy?

Od ponad dwóch lat tworzymy energetykę solarną, montując instalacje fotowoltaiczne, budując trackery i carporty. Firma Aresit, jak możesz łatwo sprawdzić w internecie, powstała w 3-ciego sierpnia 2021 roku. Od tego momenty działamy jako ARESIT.
Skąd akurat taka nazwa?
ARE – trzy litery imienia, AREk
SIT – akronim słów System i Technologia
System – czyli porządek, kultura pracy, organizacja zadań i obowiązków każdego z zespołu
Technologia – zajmujemy się technologią, czyli mechaniką, automatyką, mechatroniką, elektryką i energetyką

Nazwa firmy jak widać nie jest przypadkowa, została wymyślona tak, żeby w istocie, określała tym czym się zajmujemy i co jako zespół robimy. Z drugiej strony, dobrze określa hobby i zamiłowanie Arkadiusza! U mnie zgadza się technologia, tylko w innej sferze! Jednakże, dzięki temu mogę pisać ten wpis!

Jednak… Nie o Nią tutaj chodzi. Hmmm… A o co?

Głównie chodzi o przekaz firmy a nie jej nazwę. Chcieliśmy stworzyć miejsce pracy i zarządzania dla wielu ludzi, w którym każdy z Nas będzie mógł się realizować w swojej specjalności. Każda osoba powinna robić to, w czym jest dobra i to co lubi. Oprócz tego, ważna jest dla Nas obsługa klienta! Od początku do końca stawiamy na najwyższą obsługę klienta! Z tego co o nas piszecie wnioskujemy, że nie są to puste słowa, bo ich nie znosimy, po prostu! Natomiast, nie osiadamy na laurach, bo jest sporo do zrobienia!

połączenie w całość

Oczywiście firma w tej postaci jaka jest dzisiaj, nie miałaby miejsca gdyby nie Nasza istotna osoba! Jeśli czytasz wpisy na INSTA i na FB, to doskonale wiesz o kim mowa! Bez Dawida, tj. Dejwa – tak często o Nim piszę na naszych social mediach, nie byłoby takiego ARESIT’u jak jest dzisiaj. Powyżej, pisałem o pracach które Arek podejmował. Jak myślisz, kogo tam poznał?

Tak, poznał wtedy Dejwa! Dawid jest jak 3ci brat! Posiada umiejętności, których ja i Arek nie mamy. Przez to, że każdy z Nas jest dobry, a być może i bardzo dobry w tym co robi – nasze połączenie 3 bardzo różnych charakterów, osobowości, cech, spowodowało połączenie w całość i stworzenie bytu! A ten byt, nazywa się ARESIT! Dzięki podejściu profesjonalnemu, dbaniu o szczegóły, rzetelności i wielu umiejętności związanymi z obróbką metali, Dawid jest ważnym trzonem naszego team’u!

Zespół, czyli nie tylko ja

Oczywiście, Nasz zespół, to jeszcze wiele, wiele osób oprócz mnie, Arka i Dawida. Tak jak napisałem, zespół to nie tylko JA. Z racji tego, że nie tylko ja mam takie podejście, udaje Nam się tworzyć, rozumieć i rozmawiać produktywnie! Kogo mam na myśli mówiąc wiele osób?

To reszta naszego zespołu specjalistów – elektryków, automatyków, spawaczy, monterów! Dzięki Nim możemy budować Wasze trackery, carporty, montować instalacje! A co za tym idzie… Poprawiać jakość Polskiej energetyki!
Kto oprócz Nas jest w zespole? To takie osoby, jak;
Patryk – ambitny elektryk, który jest zawsze wesoły i chętny do pomocy. Odpowiada za to, co inni uważają za niebezpieczne – PRĄD!
Michał – człowiek od zarządzania i logistyki! Osoba, która potrzebuje tylko jeden przedmiot, telefon! Zorganizowany, odpowiedzialny!
Dominik – najmłodsza osoba w naszym zespole! Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych! Wystarczy wkrętarka, trochę śrubek i efekt murowany. Dominik to również gratyfikowany mistrz czeladnik!

Oczywiście, tychże osób jest więcej, natomiast trzon firmy opiera się właśnie na tych powyżej.

Dzięki takiej ekipie, osób zaufanych, ambitnych, młodych rozwijamy się w dynamicznym tempie!

Legion

ARESIT – podobnie jak formacje rzymskie, jest zespołem ludzi z elitarnymi umiejętnościami, jednostek które w połączeniu ze sobą tworzą skuteczny dywizjon, niczym oddział SWAT. Łączy ich wspólne wartości rodem ze starożytności:
– Braterstwo
– Honor
– Charakterność
– Pasja
– Poświęcenie
“Nie zostawiamy jeńców. Pomagamy sobie w ciężkich chwilach. Chwile załamania przeżywamy razem. Możemy na sobie polegać” – Dlatego zwiemy się legionem!